20. 11. 2020

Další prostor k zlepšování! Partneři klubu darovali klubu moderní střelnici

Dvorský hokejový klub otevřel v roce 2020 za pomoci sponzorských darů novou střelnici pro mládež HCDK. Tato střelnice na zimním stadionu je otevřena pouze pro hráče HC Dvůr Králové všech věkových kategorií. V naší hokejové střelnici máme ideální podmínky pro práci s hokejkou. V prostoru se nachází speciální povrch pro stickhandling a hokejová branka. Hráči tak mohou pilovat jak techniku hole, tak rozvíjet i své střelecké schopnosti.

TRÉNINK STŘELBY

Hokejová střelba patří k technicky velmi náročné činnosti, a to především proto, že je potřeba spojit mnoho různých pohybových složek a návyků v jeden harmonický celek. Je potřeba ji trénovat po celou kariéru. Samostatné střílení bez správného dozoru může mít za následek i vytvoření špatných střeleckých návyků, které se v budoucnu velmi těžko předělávají.

STŘELBA PO RUCE:

• švihem (krátkým, dlouhým)
  • přiklepnutým švihem
  • krátkým přiklepnutím
  • golfovým úderem

STŘELBA PŘES RUKU:

• švihem
  • přiklepnutím

JINÉ ZPŮSOBY STŘELBY:

• střelba po kličce
  • střelba po nahrávce
  • střelba z první (onetimer)
  • střelba z různých pozic

Úspěšnost střelby ovlivňuje množství faktorů. K těm, které ovlivňují kvalitativní i kvantitativní charakteristiky střelby, patří především:

• technika provedení
  • kondiční připravenost
  • taktická připravenost
  • psychická odolnost

Při klasické tréninkové jednotce vystřelí profihráč zhruba 35 až 50krát. U hobby hráčů a amatérských hokejistů, jejichž trénink je složen převážně ze hry, je toto číslo ještě drasticky nižší. Na trénink střelby není prostě čas a přitom se jedná o jednu z nejdůležitějších činností. Proto je potřeba střelu trénovat i mimo led. Nesmíme zapomenout ani na to, že samotný nácvik střelby je i velmi prospěšný kondiční a silový trénink, kdy se zapojí svalstvo téměř celého těla.

PRÁCE S HOKEJKOU - STICKHANDLING

Dobrá práce s hokejkou bývá v tréninku dost často opomíjena a čím ji máte lepší, tím více se v zápase budete dostávat do střeleckých příležitostí a zakončení. Je proto vhodné na střelnici střídat výuku střelby právě s touto činností.https://www.hokejzr.cz/foto_zns/wht.png
Nesmíme zapomenout, že pro nácvik herních činností jednotlivce, jako je střelba a stickhandling, je nutné mít:

• správnou délku hole
  • správný úchop hole
  • kvalitu hole a její obalení

V nejbližších dnech bude zprovozněn registrační formulář, více informací obdržíte od trenérů.